fbpx
2020-11-27

6 mokytojos Justės patarimai, kaip nepamesti motyvacijos ir efektyviai mokytis anglų kalbos internetu

Anglu kalbos mokytoja Juste

Jei pavasarį mintis mokytis anglų kalbą nuotoliniu būdu atrodė kiek neįprasta, ypač mėgstantiems daug bendrauti su aplinkiniais, dabar tai jau nebestebina nei vieno. Kai namuose praleidžiame vis daugiau laiko – dirbame, mokomės, net renginiuose dalyvaujame internetu – kyla klausimas, kaip išlaikyti vidinę motyvaciją ir išlikti produktyviam? Anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ mokytoja Justė Žukovska sako, kad įkvėpti save ir toliau mokytis efektyviai, tikrai nėra sudėtinga, o tam padės vos keli paprasti, bet itin veiksmingi žingsniai. 

1. Nepamirškite tikslo, dėl kurio pradėjote mokytis

Jei prieš pradedant lankyti anglų kalbos kursus turite aiškų tikslą, kodėl tą darote ir ko norite pasiekti – mokymasis tampa daug efektyvesnis.

„Kuo turimas pagrindinis tikslas konkretesnis – tuo geriau. Jei sakote, kad norite tik mokėti kalbėti angliškai, tai labai abstraktu. Turite savęs paklausti, o kokiose situacijose norite susikalbėti? Galbūt apie temas, kuriomis norite kalbėti? Gal yra angliška knyga, kurią norisi perskaityti ir laisvai suprasti? Čia itin svarbus kuo aiškesnis jo formulavimas“, – apie tikslo svarbą mokymuisi pasakoja anglų kalbos mokytoja Justė.

Ji priduria, kad vien tik konkretaus tikslo formulavimas nebus raktas į efektyvumą. Svarbu ir jo nepamiršti, nuolat sugrįžti bei apmąstyti, ar judate reikiama kryptimi. Tam, kad tikslas neatrodytų nepasiekiamas, padės ir mažesni tikslai. Pavyzdžiui, dirbate didelėje įmonėje ir esate atsakingi už bendravimą su klientais užsienio rinkose, todėl norite išmokti jūsų sričiai reikiamos profesinės anglų kalbos. Kokiomis temomis reikės bendrauti su klientais? Ar reikės rašyti tam tikrus laiškus? Užduodami tokius klausimus, atrasite ir mažesnius tikslus, tokius, kaip išmokti rengti pristatymą ar rašyti laiškus. Su anglų kalbos specialistais juos pasieksite dar greičiau, o kiekvienas mažas įgyvendintas tikslas automatiškai kels jūsų motyvaciją.

2. Atraskite mokymuisi tinkamiausią aplinką

Aplinka be jokių pašalinių trukdžių, tvarkinga ir tyli – dažnai girdime tokius patarimus apie mokymuisi skirtą aplinką. Tik ką daryti, jei visi dėl karantino esame namuose, aplink laksto vaikai, o nenuorama šuo pradeda loti tik prasidėjus pamokai?

Prieš pamoką galite įspėti namie esančius artimuosius ir paprašyti tą valandą laiko netriukšmauti ir leisti ją skirti tik mokymuisi. Atsižvelkite, kad patogu būtų ir turėti šalia savęs papildomas mokymosi priemones: vadovėlį, žodynėlį ar užrašinę. Tinkamas apšvietimas ir interneto ryšys taip pat leis sklandžiai bendrauti su savo kurso grupe ir mokytis.

Svarbu ir nepamiršti, kad suaugusiam žmogui vieta, kurioje jam geriausiai sekasi susikaupti mokymuisi – labai individuali. Tad paklauskite savęs, kokioje erdvėje jaučiatės geriausiai ir galite pilnai susikaupti? Tai padės atrasti tinkamiausią variantą.

ANGLŲ KALBOS KURSAI INTERNETU

3. Drąsiai klauskite, ko nesupratote pamokos metu

Sklandžiam mokymuisi ir informacijos įsisavinimui taip pat svarbu pilnai įsitraukti į pamoką. Nesupratote ką tik išdėstytų gramatikos taisyklių? Ar pamokos pradžioje aptartų sakinių struktūros? Nebijokite prie to sugrįžti ir drąsiai klausti ar paprašyti mokytojų tai pakartoti. Mokantis svarbu, kad neliktų jokių spragų ir toliau galėtumėte sklandžiai gilinti turimas žinias.

„Kalbos mokymasis yra kaip namas, o namą statyti pradedame nuo pamatų ir ant jų po truputį iškyla likusios dalys. Jeigu pamatuose paliksime skylę, namas bus nestabilus ir neilgaamžis. Taip ir su kalba – žinias tobuliname, į kalbą gilinamės jau gerai įsisavinę medžiagą, tad svarbu nepalikti spragų“, – teigia anglų kalbos mokytoja ir priduria, kad jei kažko nesupratote pamokos metu ir nedrįstate prie visų klausti, visada galite prisijungti prie pamokos ankščiau arba paprašyti mokytojo pasilikti kiek ilgiau po jos. Parašyti galima ir privačiai per „Zoom chat“ ar elektroniniu paštu – mokytojai į tai atsižvelgs ir skirs mokiniui daugiau individualaus dėmesio.

4. Bendraukite su savo bendramoksliais

Lankydami anglų kalbos kursus grupėje, visuomet būsite apsupti tokių pačių motyvuotų mokinių kaip jūs. Tokioje aplinkoje siekti išsikeltų tikslų bus daug lengviau. Be to, kartu bendramoksliais galite ir po pamokos vieni su kitais aptarti pamokos temą. Jei jūsų lygis yra pakankamai aukštas, mokytoja pataria ir papildomai susiskambinti vieniems su kitais ar pabendrauti „chat“ pagalba socialiniuose tinkluose – tai puikus būdas papildomai praktikuoti ir tobulinti jau turimas žinias bei įgūdžius.

5. Išmoktas žinias siekite su pomėgiais kasdienybėje

Geriausiai įsimenamos tos žinios, kurias iškart pritaikote praktikoje, o jei jas integruosite į mėgstamą veiklą kasdienybėje, efektas bus dar didesnis.

„Mėgstate gaminti? Kodėl gi nepagaminus ko nors kartą per savaitę pagal receptą anglų kalba? Galbūt šalia rytinės kavos puodelio ir naujienų telefone tikrinimo vertėtų paskaityti mėgstamiausią knygą anglų kalba? Tik knygą rinkitės pagal savo žinių lygį“, – šypteli anglų kalbos mokytoja ir priduria, kad būdų, kaip įtraukti anglų kalbą į savo kasdienybę, yra daugybė ir kiekvienas apie tai susimąstęs, tikrai atras sau tinkamiausią.

6. Palepinkite save už pastangas ir pasiektus rezultatus

Išmokę naują temą ar supratę sudėtingesnes gramatikos taisykles – nepamirškite pasidžiaugti už kiekvieną mažą išsikeltą ir įgyvendintą tikslą. Skirkite bent kelias minutes ir mintyse perbėkite, kiek temų jau išmokote, kokią pažangą padarėte nuo pirmosios pamokos iki dabar. Ir būtinai sau padėkokite už skirtas pastangas ir laiką tobulėjimui.

O gal turite jau dabar numatę sau dovaną, kuria palepinsite save, kai pasieksite savo didįjį anglų kalbos mokymosi tikslą? Jei ne, pats metas apie tai pagalvoti ir dar atkakliau siekti savo tikslų.

IŠBANDYKITE PIRMĄJĄ PAMOKĄ BE ĮSIPAREIGOJIMŲ


< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai