fbpx
2020-12-16

7 dažniausi mitai apie anglų kalbos mokymąsi

7 dažniausi mitai apie anglų kalbos mokymąsi

Anglų kalbos mokykloje „Intellectus“ per vienuoliką veiklos metų iš mokinių vis dar išgirstame daugybę keisčiausių mitų apie anglų kalbos mokymąsi. Vieni jų pradedančiuosius išgąsdina, kiti – pernelyg atpalaiduoja, sukurdami netikras iliuzijas. Šiandien pristatome didžiausius mitus ir, žinoma, juos paneigiame! 

1 MITAS: Anglų kalbą galima išmokti ir be gramatikos.

Kalba be gramatikos – tai lyg dviratis su kiauromis padangomis. Toli nenuvažiuojama, o ir pati kalba praranda esminę funkciją. Jei norite pradėti mokytis anglų kalbos – gramatikos taisyklių neišvengsite, tačiau jos paprastesnės nei gali pasirodyti. Pavyzdžiui, anglų kalboje, skirtingai nei lietuvių, visai nėra linksniuočių. Prireiks pažinti artikelius, įvaldyti dažniausiai vartojamus veiksmažodžių laikus, išmokti taisyklingai konstruoti sakinius ir štai – gramatika jau nebe mistika!

2 MITAS: Anglų kalba vyresniems žmonėms – misija neįmanoma

Netiesa! Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad tarp mūsų mokinių yra ne tik vidutinio amžiaus, bet ir į aštuntą dešimtį kopiančių „jaunuolių“. Mokymuisi jokių ribų nėra! Kaip pastebi mūsų mokytojai, suaugusieji mokydamiesi dažnai pranoksta vaikus tuo, kad greičiau perpranta, kaip veikia kalbos sistema, veiksmingiau įsisavina gramatikos taisykles. Be to, paprastai yra atidesni, kantresni ir geriau susikaupia. O turėdami konkrečią priežastį, kodėl mokosi – noriai dalyvauja pamokose ir motyvuoja vieni kitus.

ANGLŲ KALBOS KURSAI INTERNETU

3 MITAS: Kalbą išmoksite ja nekalbėdami – užtenka klausyti

Šį mitą būtų galima palyginti su mokymusi plaukti ant kranto, nes vengiama sušlapti. Tačiau mokantis kalbėti angliškai, kaip ir plaukti – reikia drąsiai nerti gilyn. Bijoti gelmių – neverta, nes jums gelbėjimosi ratą visada laiku paduos kvalifikuoti anglų kalbos mokytojai. Nebijokite klysti: tik praktikuodamiesi ir aktyviai vartodami kalbą pamokų metu, išmoksite kalbėti angliškai.

4 MITAS: Anglų kalbą išmoksite per 2 savaites

Nors anglų kalba laikoma kone lengviausia kalba visame pasaulyje, žaibiško rezultato nesitikėkite. Per porą savaičių ar du mėnesius tikrai galima išmokti daug naujų žodžių, kasdienių frazių, suprasti pagrindinius veiksmažodžių laikus, bet tam, kad angliškai kalbėtumėte drąsiai ir aiškiai – prireiks bent kelių semestrų reguliaraus ir atsakingo mokymosi.

5 MITAS: Technologijų amžiuje kalbų mokymasis nebereikalingas

Turbūt šį nusistatymą vienur ar kitur girdėjote ir jūs, ypač – iš didelių technologijų entuziastų. Tačiau kol kas net ir išmaniausios vertimo programėlės neatstoja žmogaus galimybių kalbėti vaizdžiai. Vertimo įrankiai turi nemažai trūkumų: netiksliai perteikia informaciją, ją iškraipo, sumaišo žodžių eilės tvarką, negeba tiksliai versti sarkastiškų ar žargono posakių. Siekiant išvengti kuriozų, anglų kalbos žinios – būtinos. Jos padės ne tik aiškiau išsakyti mintis, bet ir išvengti gėdingų situacijų susitikimuose su anglakalbiais.

6 MITAS: Anglų kalbos mokymosi progresas yra tolygus

Mokantis anglų kalbos, viskas vyksta lygiai taip pat kaip gyvenime: vienus dalykus išmokstame ir perprantame netrukus, kitiems reikia daugiau praktikos ir įgūdžių. Todėl, tikėtina, paprastąjį esamąjį ir būsimąjį laikus įvaldysite gana greitai, tačiau prie būtojo paprastojo ir jo visų rūšių teks ilgiau pasėdėti. Naujos informacijos įsisavinimas nėra tolygus, atvirkščiai – tai itin dinamiškas procesas. Skirtingoms temoms reikia ir skirtingo kiekio valandų, tai priklauso ne tik nuo temos sudėtingumo, bet ir nuo mokinio individualių savybių.

7 MITAS: Anglų kalbą moki gerai tik tada, kai tari kaip gimtakalbis

Šį mitą anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ mokytojai girdi labai dažnai, bet tiesa yra kitokia – lietuvių kalbos akcentas visiškai netrukdys jums susikalbėti su anglakalbiais. Kur kas svarbiau mokėti gerai kirčiuoti žodžius, antraip – galite likti nesuprasti. Todėl skirkite daugiau laiko, praktikuodamiesi taisyklingai kirčiuoti žodžius, o ne slopindami akcentą. Jei vis tiek dėl pastarojo išgyvenate, atminkite – akcentas yra išskirtinis tapatybės ženklas, tad jokiu būdu nesigėdykite, bet didžiuokitės juo!

Tikimės, kad jums buvo įdomu ir jei vadovavotės kažkuriuo iš mitų, dabar į anglų mokymąsi žvelgsite kitaip. Na, o mes kviečiame nieko nelaukti ir kitų metų tikslams ruoštis jau dabar! Svajojate apie keliones, studijas ar darbą užsienyje, kai tik galėsime laisvai keliauti? Būtent dabar, turint daugiau laisvo laiko, yra pats geriausias būdas ruoštis ateičiai. Išmokę anglų kalbą, jausitės daug laisviau, įgysite pasitikėjimo savimi ir galėsite visiškai savarankiškai siekti savo tikslų.

REGISTRUOKITĖS Į ANGLŲ KALBOS KURSUS JAU DABAR!


< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai