fbpx
2017-06-09

Su DELFI pasidalijome mūsų tyrimo rezultatais ir įžvalgomis

Emigraija skatina mokyti anglų kalbos (Intellectus)

Naujienų portalui DELFI.lt atskleidėme savo mokyklos užsakyto tyrimo rezultatus ir pasidalijome įžvalgomis. Portalo žurnalistus labiausiai sudomino apklausos atskleista tendencija, kad kas šeštas Lietuvos gyventojas mokytųsi anglų kalbos, nes turi planų dirbti užsienyje. Be to, ketvirtadalis apklaustųjų leistų papildomai mokytis anglų kalbos ir savo vaikus, kad jie išvažiuotų studijuoti ir dirbti užsienyje.

Apklausti asmenys iš visos Lietuvos. Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa atlikta bendrovės „Spinter tyrimai“ 2017 m. Apklausta 1011 respondentų nuo 18 iki 75 metų amžiaus. Respondentai pasirinkti iš visos Lietuvos teritorijos.

Kas labiausiai skatina mokytis anglų kalbos

Lietuvos gyventojus mokytis anglų kalbos skatina trys pagrindinės priežastys: galimybė susikalbėti keliaujant užsienyje (23 % apklaustųjų), galimybė žiūrėti filmus ir skaityti anglų kalba (21 %) ir planai dirbti užsienyje (17 %). Be šių pagrindinių priežasčių, respondentai nurodė ir kitas priežastis, tokias kaip noras geriau susikalbėti su angliškai kalbančia žmona ar vyru arba nenoras atsilikti nuo kitų, nes mokėjimas tampa norma, ir pan.

Per kiek laiko išmokstama minimalių pagrindų

Portalas DELFI mūsų teiravosi, per kiek laiko galima išmokti anglų kalbos pagrindų. Pasak kalbų centro „Intellectus“ vadovo ir anglų kalbos mokytojo Andriaus Ingelevič, norint išmokti minimaliai susikalbėti angliškai gali užtekti nuo 200 iki 300 populiariausių angliškų žodžių bagažo. Tam užtektų vos vieno ar dviejų mėnesių trukmės intensyvaus vasaros kurso – 30–40 pamokų. Kito atlikto mokslinio tyrimo rezultatais, vos 100 populiariausių žodžių anglų kalba leistų suprasti net 50 % kalbos, na, o norint suprasti daugiau kaip 90 proc. kalbos reikėtų mokėti 2500–3000 dažniausiai vartojamų angliškų žodžių. Tam reikėtų pasiekti B1 kalbos mokėjimo lygį pagal Bendruosius Europos kalbų mokymosi matmenis. Mokantis neintensyviai, du kartus per savaitę, B1 lygis gali būti pasiekiamas ir per porą metų.

Dauguma Lietuvos jaunuolių svarsto emigruoti

Žmogaus studijų centro atliktas tyrimas atskleidė, kad daugiau kaip 90 % Lietuvos jaunimo emigruotų į išsivysčiusią Vakarų šalį, jei ten būtų pasiūlytas specialybę atitinkantis darbas.

Daugiau skaitykite apie mūsų įžvalgas ir tyrimo rezultatus DELFI straipsnyje „Nekaltas tyrimas apnuogino didžiausią lietuvių skaudulį: vaikus augina emigracijai“.

 


< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai