fbpx
2018-11-15

Į ką būtina atkreipti dėmesį ruošiantis IELTS egzaminui?

IELTS
Pasaulyje yra vos keli visuotinai pripažįstami anglų kalbos egzaminai, vienas jų – IELTS. Šį tarptautinį egzaminą kasmet renkasi laikyti daugiau nei du milijonai žmonių visame pasaulyje. Todėl tai pats populiariausias egzaminas savo srityje. Egzamino tikslas – tinkamai įvertinti žmonių, planuojančių studijuoti ir (arba) dirbti užsienyje, žinias. IELTS rezultatais pasitiki daugiau nei 8000 įvairiausių pasaulio įstaigų – mokyklų, universitetų, verslo įmonių ir kitų organizacijų, o pasirengimo IELTS egzaminui kursai yra vieni populiariausių.

Faktai apie IELTS

 • Žinios vertinamos keturiose srityse: kalbėjimo, klausymo, skaitymo ir rašymo. Vėliau išvedamas bendras žinių vidurkis.
 • Vertinama pagal skalę nuo 0 iki 9.
 • Lietuviams geriausiai sekasi skaitymas ir klausymas.
 • Dažniausiai IELTS laiko asmenys iki 30 metų.
 • Egzaminas rengiamas itin atsakingai. Darbas užtrunka kelerius metus, yra šešios egzamino rengimo stadijos. Galutinės užduotys yra patvirtintos specialistų komisijos.
 • Lietuviai IELTS dažniausiai renkasi dėl studijų aukštojoje mokykloje arba siekio tęsti kitą studijų pakopą užsienyje.
 • Mūsų šalyje IELTS galima laikyti vietoje anglų kalbos valstybinio brandos egzamino.
„Šie du egzaminai panašūs savo parengimu. Tiesa, skiriasi tikrinamų žinių lygis, – teigia Andrius Ingelevič, anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ vadovas. – IELTS testuojamos žinios iki C2, paties aukščiausio lygio. Valstybinio egzamino užduotys siekia žemesnius, B1 ir B2 lygius. Priežastis – Lietuvos mokymo programose numatyta, kad mokinių žinios baigus mokyklą turėtų siekti B2 lygį.“

Į ką būtina atkreipti dėmesį ruošiantis IELTS egzaminui?

Ruošiantis svarbu ne tik žinios, bet ir psichologinis pasirengimas. Anglų kalbos mokykloje „Intellectus“ dažnai pastebime, kad egzaminų rezultatai neatspindi tikrųjų mokinių žinių. Dažniausiai tai lemia stresas. Ypač paveikia nusiteikinėjimas kalbėjimo užduočiai, kai per trumpą laiką reikia pasiruošti kalbėti egzaminuotojo pateikta tema. Būtent todėl IELTS kursų mokytojai skiriame didelį dėmesį įvairioms anglakalbėms diskusijoms pamokose. Papildomos priemonės:
 • Streso išvengsite mažiau galvodami apie artėjantį egzaminą.
 • Darykite „smegenų išvalymo“ dienas. Atliekant su mokymusi nesusijusią veiklą, smegenys geriau įsimena išmoktą informaciją.
 • Gavę egzamino lapą, peržiūrėkite visus laukiančius klausimus. Atsakinėti lengviau, kai esate susipažinę su visomis užduotimis.
 • Mokydamiesi su mokytoju, užsirašykite Jums svarbias mintis, net jei tai nebūtina. Papildomo darbo pojūtis suteiks papildomo pasitikėjimo.

Išsirink IELTS kursus tvarkaraštyje

Norite tinkamai pasiruošti IELTS egzaminui?

Anglų kalbos mokykloje „Intellectus“ jau beveik dešimt metų padedame ruoštis anglų kalbos egzaminams. Egzaminas – ne už kalnų? Norite ne tik pagilinti žinias, bet ir pasiruošti įveikti stresą? Įvaldę efektyvias egzamino technikas ir įgiję reikalingų įgūdžių pagerinsite egzamino balą. O su patyrusiais IELTS specialistais rezultatus pasieksite greičiau ir efektyviau.
< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai