fbpx
2021-02-11

Anglų kalbos lygiai: kiek laiko mokytis, kad pasiektumėte norimą rezultatą?

Anglų kalbos mokytojas Gediminas intellectus

Pradėjusiems mokytis anglų kalbos, dažniausiai kyla klausimas, kada bus galima laisvai susišnekėti su užsieniečiais? Anglų kalbos mokytojas Gediminas sako, kad į tai vieno atsakymo nėra. Pagrindinėms žinioms – apsipirkti, prisistatyti, trumpai papasakoti apie save ir darbovietę – įgyti pakanka trumpesnių kursų, o norint suprasti kalbos subtilybes ir tapti įgudusiu vartotoju, gali prireikti ir daugiau nei vienerių metų.

Šiandien su anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ Žirmūnų ir Naujamiesčio padalinių vadove Kornelija bei mokytoju Gediminu kalbamės, kiek laiko reikia mokytis anglų kalbos, kad matytumėte aiškiai apčiuopiamus rezultatus ir su kokiais nuogąstavimais prieš kursus susiduria dauguma mokinių.

Progresą mokiniai pajaučia jau po kelių savaičių

Pasak Žirmūnų ir Naujamiesčio padalinių vadovės, pradedant mokytis naujos kalbos ar atgaivinant primirštas žinias, mokiniams dažniausiai kyla klausimas, kiek laiko iš tiesų reikės mokytis?

„Remiantis Bendraisiais Europos kalbų mokymosi matmenimis ir Kembridžo bei Oksfordo metodikomis, vienam lygiui sėkmingai įgyti reikalinga apie 120-140 akademinių valandų. Dažnas tokios trukmės kurso gali ir išsigąsti, pabijoti, jog nesugebės tiek laiko skirti kalbos mokymuisi pamokose ir papildomam savarankiškam mokymuisi po jų.

Progresą mokinys įprastai pajaučia jau per kelias savaites. Net jei nespėsite atlikti visų namų darbų ar praleisite kelias pamokas, vis tiek užtikrinama ne mažiau nei 80 proc. kurso sėkmės.

Pamokas organizuojame taip, kad pagrindines reikalingas žinias mokinys įgytų būtent jų metu. Kitaip tariant, vienintelis būtinas dalykas, kurį mokinys turėtų padaryti, tai prisijungti ar atvykti į pamoką. Joje mokytojas jau pasirūpins, kad visi jaustųsi patogiai ir sklandžiai gilintų kalbos žinias“, – teigia padalinio vadovė Kornelija.

Nuogąstavimai, kad nėra gabūs kalboms – nepagrįsti

Tiek mokytojams, tiek administracijai neretai tenka susidurti ir su mokinių nuogąstavimais, kad jie nėra gabūs kalboms, ar pajėgs mokytis grupės tempu.

„Mūsų mokykloje žodžio negabus nevartojame. Ko gero, baimė būti negabiam atkeliavusi iš senesnių laikų, kai mokyklose mokymo metodika buvo ne tokia sisteminga, interaktyvi ir sudominanti kaip šiandien. Mūsų mokymo metodai neprimena mokyklinio mokymosi iš vadovėlio – pamokos yra kur kas daugiau nei gilinimasis į vadovėlio skyrius. Kursų sėkmę lemia pažangi metodika, interaktyvios šiuolaikiškos priemonės, individualus dėmesys kiekvienam mokiniui. Nuolat sekant ir vertinant mokinių pažangą, greitai ir operatyviai sureaguojama į atskirus poreikius, sutelkiamas dėmesys į sudėtingesnes temas ar užduotis, tad mokymasis vyksta dinamiškai, pritaikant reikiamus mokymo metodus“, – sako padalinių vadovė.

SUŽINOK SAVO ANGLŲ KALBOS LYGĮ

Kiek reikia mokytis, kad taptumėte įgudusiu vartotoju? 

Standartiškai pakelti lygiui, anot mokytojo Gedimino, skiriama 120-140 akademinių valandų, tačiau šis procesas gali užtrukti ir 200 ar daugiau valandų, priklausomai nuo mokinio tikslų ir pastangų.

„Anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ kalbų kursai suskirstyti į 7 lygius: A1, A2, B1, B1+, B2, C1, C2 ir kiekvienam įgyti reikia 140 valandų. Norint išmokti gyvenimiško žodyno, reikalingo būtiniausiose situacijose: papasakoti apie savo dienotvarkę, praeitį ir ateities planus, prisistatant ir pristatant kitus, apsipirkinėjant parduotuvėje, užsisakant bilietus, pildant registracines formas užtenka A1 lygio kurso. Norint tai atlikti laisvai, detaliau reiškiant savo mintis, reikėtų dar vienerių metų A2 kursui. Norint kalbėti platesnėmis nei būtinosios temos, reikalingas B1 kursas, o pabaigus B1+ galima save laikyti savarankišku anglų kalbos vartotoju. Turintys tokio lygio žinias ir įgūdžius, jausis užtikrintai kalbėdami įvairesnėmis temomis, savarankiškai skaitys sudėtingesnius tekstus. Įgijus B2 jau galima savo mintis reikšti labai plačiu spektru, naudoti tikslias ir išraiškingas gramatines konstrukcijas. Pasiekus C1, C2 lygius, žinios sulyginamos su anglakalbių“, – paaiškina anglų kalbos specialistas.

Anglų kalba – kaip gyvas organizmas

Žirmūnų ir Naujamiesčio padalinių vadovė papildo, kad užsienio kalbos mokymąsi galima palyginti su gyvu organizmu, kurį reikia prižiūrėti ir reguliariai rūpintis, nes apleistas ims silpnėti: „Pasiekus norimą anglų kalbos lygį, reikėtų nepamiršti kalbą toliau vartoti ir lavinti. Jei kurį laiką ja nekalbėsite, neskaitysite ar neklausysite, net nepastebėsite, kaip turėtos žinios pasimirš.

Išlaikyti turimas žinias tikrai nėra sudėtinga, pakaktų kalbą reguliariai vartoti asmeniniame gyvenime, pavyzdžiui, žiūrėti filmus originalo kalba, retkarčiais palaikyti pokalbį užsienio kalba, perskaityti knygą. Visgi jei atsitiks taip, kad kalbą užmiršote per daugelį metų, jos žinias atgaivinti tikrai nebus sudėtinga. Nemaža dalis mūsų naujų mokinių prieš kurso pradžią prasitaria, kad anglų kalbą mokėsi tik mokykloje, o dabar jau nieko nebemoka, bijo vėl pradėti… Tačiau tokiais atvejais mokymosi procesas yra itin sklandus ir spartus – juk žinias reikia ne naujai įgyti, o tik atgaivinti ar prisiminti.“

Jei norite ir Jūs atgaivinti savo anglų kalbos žinias ar pradėti mokytis nuo nulio – kviečiame į vasarį startuojančias naujas kursų grupes!

REGISTRUOKIS Į BANDOMĄJĄ PAMOKĄ


< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai