fbpx
2021-04-07

Vieneri metai anglų kalbos mokymosi nuotoliniu būdu: nuo iššūkių iki pranoktų lūkesčių.

Mokymasis nuotoliniu būdu

Kovą anglų kalbos mokykla „Intellectus“ pažymėjo kone pačią įdomiausią sukaktį nuo pat mokyklos įkūrimo – vienerius metus nuotolinio mokymosi. Ir nors iššūkis iškeisti gyvas klases į kompiuterio ekraną iš pradžių atrodė baugus tiek komandai, tiek besimokantiesiems, rezultatai teigiamai stebina. Mokymasis internetu ne tik pateisina mokinių lūkesčius, bet ir įneša daugiau atsipalaidavimo ir juoko.

Anglų kalba karantino metu įgavo pagreitį – tampa būtinybe įsidarbinant Lietuvoje

Anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ vadovas Andrius Ingelevič labai gerai atsimena praeitų metų pavasarį, kai prie nuotolinio mokymo jo komanda perėjo viena pirmųjų visoje Lietuvoje – pasiruošti teko vos per savaitgalį. Nepaisant persikėlimo iš modernių klasių į jaukią namų erdvę, norinčių mokytis anglų kalbos tąkart nesumažėjo – pamokose pavasarį dalyvavo per keturis tūkstančius mokinių!

Anglų kalbos neblėstantį populiarumą A. Ingelevič pagrindžia tuo, kad ši kalba vis labiau reikalinga kintančioje darbo rinkoje. 

„Didžiajai daliai žmonių dirbant iš namų kompiuteriu, ypač padidėjo anglų kalbos poreikis ir svarba. Konsultacijose su įdarbinimo agentūromis ir verslais išgirdome, kad anglų kalba Lietuvoje tampa tiesiog būtinybe. Numanoma, kad jos poreikis tik didės – šalyje kuriasi tarptautinės kompanijos, lietuvių verslai sparčiai plečia prekybą į užsienį. Daugelio darbdavių nuomone, tikrai perspektyvus inžinierius yra tas, kuris ne tik moka skaityti brėžinius anglų kalba, bet ir palaikyti pokalbį su užsieniečiais klientais ar partneriais,“ – atskleidžia anglų kalbos mokyklos įkūrėjas.

Techniniai iššūkiai ir bendraklasių suartėjimas per žmogiškas situacijas

Žinoma, pereinant prie neįprasto mokymo būdo, kilo ir iššūkių. Anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ studijų vadovė ir mokytoja Jūratė Dzemionaitė prisimena, kad komandai tikras galvosūkis buvo išsirinkti tinkamiausią mokymams platformą.

„Mums svarbiausia, kad mokiniai pamokų metu kuo daugiau kalbėtų ir vartotų kalbą praktiškai – tai išskirtinė mūsų mokyklos metodika. Perėjimas į nuotolinį mokymąsi kėlė grėsmę šiam svarbiam aspektui. Tačiau dėl „Zoom“, kuriame yra pokalbių kambarių galimybė, galima netrukdomai diskutuoti porose, atlikti įvairias užduotis ir dar daugiau! Pamokos dalyvis čia, kaip ir gyvose pamokose, tampa aktyviu įsitraukiančiuoju, o ne pasyviu stebėtojo”

Specialistė taip pat papasakojo, kad nors interneto trikdžių ar technologinių nesklandumų mokiniai negali numatyti, tokios situacijos nesuglumina, o leidžia išmokti naudingų žodžių ir frazių:

„Net ir keblios situacijos gali atverti naujas bendravimo ir mokymosi galimybes – išmokstame šiuo laiku labai aktualių žodžių: lag, frozen, internet connection ir panašiai. Ir nors vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės pirmąkart jaučia nerimą išbandyti technologijas – galiu patvirtinti, tai laikina. Pamatę, kad platforma naudotis paprasta ir patogu, antrą ir trečią kartą jau jungiasi drąsiai ir labiau pasitiki savimi.“

Anglų kalbos kursai suaugusiems

 

Pasak „Intellectus“ dirbančios specialistės, nuotolinės pamokos tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti tolimos, nes buvimas asmeninėse erdvėse pažeria naujų būdų suartėti kursų dalyviams. Čia pat pateikia pavyzdį:

„Jau po metų mokymosi kartu visi atpažįstame vienas kito naminius gyvūnėlius, žinome, kas pamokos metu turi patikrinti, ar orkaitėje nesudegė kepanti višta, pažįstame visų vaikus, užsiropšiančius mamai ar tėčiui ant kelių per pamoką. Mūsų pamokos nėra griežtos ar formalios – mokydamiesi jaučiamės lyg draugai, vienas kitą morališkai palaikome,“ – įspūdžiais dalijasi mokytoja.

Vaikams papildomos anglų kalbos pamokos padeda suprasti tai, kam pritrūksta laiko mokykloje

Pandemijos metu anglų kalbos mokykla „Intellectus“ sulaukia rekordiškai daug paraiškų dėl papildomų pamokų vaikams. Kaip teigia mokyklos padalinio Pašilaičiuose vadovė Gintarė Kniukštaitė-Toleikė, pamokose naudojami metodai padeda išlaikyti vaikų dėmesį net ir nuotoliniu būdu.

„Paskambinus tėvams dažnai išgirstame, kad valstybinių mokyklų nuotolinėse pamokose dėl didelio dėmesio savarankiškam darbui vaikams sunkiau susikaupti. Kaip teigia tėvai, šiuo atveju labai gelbsti papildomi kalbos kursai. Mokydamiesi šiuolaikiškai, pavyzdžiui, žaisdami protmūšį, dainuodami anglišką dainą ar įsimindami naujus žodžius per kalbinius žaidimus, vaikai išlieka aktyvūs viso užsiėmimo metu!“ – „Intellectus“ klientų atsiliepimais dalijasi specialistė.

Anglų kalbos stovyklos vaikams Kaune

Pašnekovė teigia besididžiuojanti, kad visai „Intellectus“ komandai net ir sudėtingu laikotarpiu pavyko parodyti, jog mokymasis nuotoliniu būdu gali būti įdomus ir naudingas:

„Per visus šiuos metus sugebėjome įrodyti, kad pamokos internetu gali būti tokios pat kokybiškos kaip ir gyvos. Mums be galo gera matyti įvairaus amžiaus žmones, kurie mumis pasitiki ir išnaudoja laiką namuose prasmingai, mokydamiesi anglų kalbos.“

Užbaigdama pokalbį, G. Kniukštaitė-Toleikė pridūrė, kad nuotolinės anglų kalbos pamokos pandemijos metu įgijo populiarumą ne tik tarp didmiesčių, bet ir tarp mažų Lietuvos miestelių gyventojų bei svetur išvykusių lietuvių, todėl galimybė mokytis internetu liks ir pasibaigus karantinui:

„Dažnai išgirstame, kad pamokos iš namų padėjo sutaupyti ir pinigų, ir laiko – nebereikia stovėti kamščiuose, ilgai laukti autobuso ar važiuoti į pamokas iš kito miesto. Norėdami suteikti galimybę mokytis kuo daugiau lietuvių, įsikūrusiems skirtinguose Lietuvos ir kitų šalių kampeliuose, nuotolines pamokas kaip galimą pasirinkimą numatome ir ateityje.“ 

 


< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai