fbpx
2019-08-27

DELFI ir CVBankas aptaria anglų kalbos svarbą darbdaviui su „Intellectus“ ekspertais

Anglų kalbos kursai darbui

Kaip rodo naujausi darbo rinkos duomenys, norint gauti gerai apmokamą darbą, išsilavinimo ir darbo patirties jau nebeužtenka. CVBankas.lt portalo duomenimis, daugelis darbdavių kaip vieną svarbiausių reikalavimų įvardija anglų kalbos mokėjimą, be kurios šiandien neišsiverčiama nei vienoje srityje. CVBankas.lt ir DELFI atstovai teiravosi mūsų patyrusių ekspertų įžvalgų anglų kalbos kursų,  reikalingų darbui, specifiką ir mūsų mokymo praktiką.  

Į daugiausiai apmokamas pozicijas – tik angliškai mokantys kandidatai

Geros anglų kalbos žinios – itin svarbus įgūdis, norint susirasti gerai apmokamą kvalifikuotą darbą. Net 37 proc. visų CVBankas.lt darbo skelbimų anglų kalba nurodama kaip vienas svarbiausių būsimo darbuotojo įgūdžių. Tai pabrėžė ir portalo vadovas Tomo Toleikis: „Daugelyje darbo skelbimų iškart po tam tikrai pozicijai reikalingos darbinės patirties reikalaujama būtent anglų kalbos. CVBankas.lt duomenys rodo, kad anglų kalbą darbdaviai išskiria net dažniau nei universitetinį išsilavinimą, o puikus šios kalbos mokėjimas garantuoja didesnį nei 2000 Eur atlyginimą.“

Anglų kalbos Lietuvoje prireikia vis dažniau

Vienos populiariausių užsienio kalbos reikalingumu neabejoja ir karjeros konsultavimo įmonės. Pasak jų, vis dažniau anglų kalba yra suprantama kaip visiems dirbantiems žmonėms reikalingas įgūdis.                   

„Kasdien verslas tampa vis labiau globalus – Lietuvos įmonės plečiasi ir ieško verslo partnerių užsienyje, daug tarptautinių kompanijų kuriasi Lietuvoje ir čia steigia naujas darbo vietas. Tuo pat metu visame pasaulyje kaip laisvalaikio praleidimo būdas populiarėja keliavimas, o Lietuvą, kaip mažai žinomą, pilną atradimų kryptį, renkasi didelės grupės turistų. Iš to darosi akivaizdu – anglų kalba yra svarbi itin įvairių sričių darbuotojams,“ – atskleidė vienos karjeros konsultavimo įmonės vadovė.

Anglų kalbos svarba darbui

 

Išsirink kursus ir išbandyk

Įmonės lyderiu gali tapti tik angliškai kalbantis žmogus

Anglų kalbos poreikį šiuolaikinėje darbo rinkoje įžvelgia ir patys darbuotojai. 2017 m. „Intellectus“ mokyklos atlikta apklausa parodė, kad daug žmonių, daugiausiai – didmiesčių gyventojai, dirbantys prestižinėse įmonėse, be anglų kalbos neįsivaizduoja savo kasdienybės. O apklausoje dalyvavę aukštas pareigas einantys asmenys tvirtino, kad pažangios įmonės vadovu gali būti tik laisvai angliškai komunikuojantis asmuo.

Verslo anglų kalbos kursuose – praktinis žodynas ir realios situacijos

Atsižvelgiant į kiekvieną minutę augantį šiuolaikinės anglų kalbos poreikį darbinėje aplinkoje, mokykloje „Intellectus“ vedami ir verslo anglų kalbos kursai. Pamokų metu ypač orientuojamasi į komunikacinių įgūdžių lavinimą, mokomasi profesinio žodyno, kuris įtvirtinamas simuliuojant realistiškus verslo pasaulio dialogus. Kursus pasirinkusių mokinių tvirtinimu, praktiniai užsiėmimai padėjo nugalėti baimę šnekėti angliškai ir sustiprino motyvaciją siekti karjeros aukštumų.

Dėl naujausių metodų – jokios baimės prašnekti angliškai

Pasak mūsų specialisto A. Ingelevič, mokantis užsienio kalbos itin svarbūs mokymosi metodai. „Norint išmokti kalbėti vien žodyno nepakanka. Juk galima „iškalti“ visus vadovėlyje esančius žodžius ir vis vien nemokėti užsisakyti gėrimo Londono kavinėje. Būtent dėl kasdienių gyvenimiškų situacijų svarbu įgusti kurti žodžių junginius bei sakinius ir nugalėti kalbėjimo baimę. Būtent todėl plačiai taikome komunikaciniais principais grįstą Kembridžo ir Oksfordo leidyklų metodiką. Džiaugiamės, kad mūsų mokytojai ne vien geri teoretikai, bet ir puikūs praktikai, gebantys angliškai prašnekinti net ir kukliausią mokinį,“ – patirtimi dalijasi mūsų mokyklos vadovas.

 

Išsirink bandomąją pamoką


< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai