fbpx
2020-05-14

Vaikai gali mokytis anglų kalbos ir namuose: 5 mokytojos Aušros patarimai

Kompiuterio ar telefono ekrane vaikai dabar praleidžia daugiau laiko nei norėtų tėvai. Bet aukštyn kojomis apsivertus pasauliui, turime išlikti lankstūs ir prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų. Anglų kalbos kursus vedanti mokytoja Aušra sako, kad nėra padėties be išeities ir dalijasi 5 būdais, kaip vaikai gali mokytis užsienio kalbos namuose ne tik prie išmaniųjų ekranų.

Su muzika lengviau įsimenami nauji žodžiai

„Intellectus“ mokytoja Aušra pastebi, kad renkant tinkamiausią mokymosi būdą vaikui, reikia atkreipti dėmesį į įgimtus jo polinkius ir gabumus. Tuomet anglų kalbą įpynus į kasdienybę, atžalos mokysis greičiau: „Jei vaikas mėgsta dainuoti, groti muzikos instrumentais ar nuolat niūniuoja, gal jam patiks parašyti anglišką dainą ir pagal ją muzikuoti? Nemažai kalbos struktūrų gali pasirodyti sudėtingos, tačiau su muzikos pagalba jos įsimenamos efektyviau.“

Sportuokite namuose su anglų kalba

Nėra paslaptis, kad fizinis aktyvumas gerina ne tik sveikatą, bet ir smegenų veiklą, kognityvines funkcijas. O į mankštą ar sportinius žaidimus įtraukus anglų kalbą, vienu ypu galima pasiekti dvigubą rezultatą.

„Ar esate išbandę namuose su vaikais estafečių tipo užduotis, kurių metu mėtomas kamuolys ar žiedai? Pasitelkite užsienio kalbos žodyną, pavyzdžiui, spalvas, gyvūnus, daiktus, ir įtraukite juos į šį žaidimą. Pasakykite vaikui anglišką žodį ir leiskite įmesti kamuolį į tą kategoriją, kuriai priklauso šis žodis. Jei vyresni vaikai domisi skirtingomis sporto šakomis, surenkite nedideles rungtynes ar čempionatą, kurių metu kalbėkite tik angliškai“, – sako vaikus anglų kalbos mokykloje Kinijoje mokiusi ir prieš metus į Lietuvą sugrįžusi A. Jankauskaitė.

Atraskite daugiau galimybių su išmaniosiomis technologijomis

Naujų žodžių išmokti galima ir labai paprastai – netgi pakeitus kalbos nustatymus telefone, kompiuteryje, televizoriuje ar žaidimų konsolėse. Internetinės programėlės „Kahoot“ ar „Quizlet“ padės įtvirtinti žodyną ir gramatikos subtilybes žaidimo metu – taip ne tik vaikai, bet ir jūs drauge galite mokytis anglų kalbos.

Tėvams siekiantiems sistemingo vaikų mokymosi, bet neturintiems laiko į jį įsitraukti patiems, anglų kalbos mokytoja pataria atsigręžti į šios srities profesionalus: „Jau antrą mėnesį įvairaus amžiaus vaikus mokome anglų kalbos nuotoliniu būdu. Ne tik efektyviai ir žaismingai mokomės užsienio kalbos, bet pastebėjome, kad vaikai įgyja ir asmeninių įgūdžių: savikontrolės, savarankiškumo, disciplinos. Įdomu matyti, kaip greitai vaikai geba persiorientuoti prie pasikeitusių sąlygų, mėgautis išmaniųjų technologijų dar didesniu integravimu į mokymosi procesą ir augančiais jų asmeniniais gebėjimais.“

Surenkite kulinarijos laidą ar gydytojo kabinetą namuose

Nuo 7 iki 10 metų vaikai jau nori būti suaugę ir mėgdžioja vyresniuosius, todėl, pasak specialistės, žaidimo metu sukurta parduotuvė, restoranas ar gydytojo kabinetas yra puiki terpė simuliuoti kalbos vartojimą natūraliose situacijose: „Savaitgalį prieš pietus drauge galite sukurti kulinarijos laidą ar imituoti kavinę, kurioje kalbėkite tik angliškai. Čia skirtingiems produktams, daiktams apibūdinti galite pasitelkti ir pačių gamintas žodžių korteles. Ši užduotis itin patiks vaikams, kurie mėgsta piešti, karpyti.“

Nepamirškite angliškų knygų ir filmų

„Šis būdas visiems gerai žinomas, tačiau neretai nuvertinamas ir pamirštamas. Jei temos ar personažai priverčia vaikų akis žaižaruoti susidomėjimu, neignoruokite šio signalo. Taip visai nejučia vaikai savarankiškai gali mokytis gerinti anglų kalbos tarimą, lengviau įsiminti naujus žodžius, o tuo pačiu – plėsti dominančios srities žinias. Padėkite rasti jiems įdomų turinį, paskatinkite, kai pastebite susidomėjimą“, – pataria anglų kalbos mokytoja ir priduria, kad visus vaikus, nepaisant jų amžiaus, reikia nepamiršti ir tinkamai pagirti – ne už rezultatą, bet už pastangas, padarytas klaidas ir mokymąsi iš jų.

Daugiau skaitykite lrytas.lt


< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai