Atraskite daugiau galimybių su išmaniosiomis technologijomis
Naujų žodžių išmokti galima ir labai paprastai – netgi pakeitus kalbos nustatymus telefone, kompiuteryje, televizoriuje ar žaidimų konsolėse. Internetinės programėlės „Kahoot“ ar „Quizlet“ padės įtvirtinti žodyną ir gramatikos subtilybes žaidimo metu – taip ne tik vaikai, bet ir jūs drauge galite mokytis anglų kalbos.
Tėvams siekiantiems sistemingo vaikų mokymosi, bet neturintiems laiko į jį įsitraukti patiems, anglų kalbos mokytoja pataria atsigręžti į šios srities profesionalus: „Jau antrą mėnesį įvairaus amžiaus vaikus mokome anglų kalbos nuotoliniu būdu. Ne tik efektyviai ir žaismingai mokomės užsienio kalbos, bet pastebėjome, kad vaikai įgyja ir asmeninių įgūdžių: savikontrolės, savarankiškumo, disciplinos. Įdomu matyti, kaip greitai vaikai geba persiorientuoti prie pasikeitusių sąlygų, mėgautis išmaniųjų technologijų dar didesniu integravimu į mokymosi procesą ir augančiais jų asmeniniais gebėjimais.“
Surenkite kulinarijos laidą ar gydytojo kabinetą namuose
Nuo 7 iki 10 metų vaikai jau nori būti suaugę ir mėgdžioja vyresniuosius, todėl, pasak specialistės, žaidimo metu sukurta parduotuvė, restoranas ar gydytojo kabinetas yra puiki terpė simuliuoti kalbos vartojimą natūraliose situacijose: „Savaitgalį prieš pietus drauge galite sukurti kulinarijos laidą ar imituoti kavinę, kurioje kalbėkite tik angliškai. Čia skirtingiems produktams, daiktams apibūdinti galite pasitelkti ir pačių gamintas žodžių korteles. Ši užduotis itin patiks vaikams, kurie mėgsta piešti, karpyti.“
Nepamirškite angliškų knygų ir filmų
„Šis būdas visiems gerai žinomas, tačiau neretai nuvertinamas ir pamirštamas. Jei temos ar personažai priverčia vaikų akis žaižaruoti susidomėjimu, neignoruokite šio signalo. Taip visai nejučia vaikai savarankiškai gali mokytis gerinti anglų kalbos tarimą, lengviau įsiminti naujus žodžius, o tuo pačiu – plėsti dominančios srities žinias. Padėkite rasti jiems įdomų turinį, paskatinkite, kai pastebite susidomėjimą“, – pataria anglų kalbos mokytoja ir priduria, kad visus vaikus, nepaisant jų amžiaus, reikia nepamiršti ir tinkamai pagirti – ne už rezultatą, bet už pastangas, padarytas klaidas ir mokymąsi iš jų.
Daugiau skaitykite lrytas.lt