fbpx
2020-09-28

„Intellectus“ studijų vadovė: ar įmanoma anglų kalbą išmokti mokyklos suole per 45 minutes?

Įprastai mokyklos suoluose vienoje klasėje mokslus kremta tikrai ne viena dešimtis moksleivių. Ar per 45 minutes tokioje aplinkoje kiekvienas gali išmokti ir užsienio kalbą? Toks klausimas kamuoja ne vieno moksleivio tėvus. Apie tai, kuo skiriasi kalbos lavinimas specializuotoje anglų kalbos mokykloje nuo pamokų įprastos mokyklos suole ir kuo ypatingas IELTS egzaminas, pakalbinome „Intellectus“ studijų vadovę Jūratę Dzemionaitę.

Kuo skiriasi kalbos mokymasis bendro lavinimo mokyklose nuo specializuotų?

Mokyklų klasės yra gausios ir jose mokosi pakankamai didelis skaičius vaikų, paauglių, tad skirti dėmesio kiekvieno poreikiams yra tiesiog neįmanoma. Anglų kalbos mokykloje „Intellectus“, lyginant su valstybinėmis, mokinių grupėse turime net iki trijų kartų mažiau. Dėl to pamokos metu dėmesio centre yra mokiniai, o ne mokytojas, daugiau laiko skiriama darbui porose ir grupėse. Mažesnis moksleivių skaičius leidžia prisitaikyti prie jų individualių poreikių, bet tuo pačiu, lavinami ir socialiniai įgūdžiai.

Svarbu paminėti ir tai, kad čia yra itin motyvuojanti aplinka. Kitaip nei valstybinės mokyklos klasėje, visi nori mokytis ir tobulėti, todėl vieni nuo kitų perima motyvaciją įgyti naujų žinių, pažinti pasaulį anglų kalba. Be to, mūsų mokykloje dirbantys mokytojai turi tarptautinės patirties, taiko moderniausias metodikas, yra motyvuoti nuolat tobulėti seminaruose, dirbtuvėse ir taip semtis bei ieškoti idėjų, kaip mokymosi procesą nuolat išlaikyti efektyvų, motyvuojantį.

Anglų kalbos pamokos vaikams

Kokias žinias ir įgūdžius moksleiviai įgyja lankydami papildomus anglų kalbos užsiėmimus? 

Didžiausią dėmesį pamokų metu skiriame kalbėjimo įgūdžių lavinimui. Tam, kad mokiniai galėtų laisvai bendrauti anglų kalba už klasės ribų. Sukurtoje neformalioje atmosferoje jie įgyja daugiau pasitikėjimo savimi, mes „nekalame“ gramatikos, o naujas žinias pristatome natūralioje anglakalbėje aplinkoje. Paaugliai lankydami papildomus anglų kalbos kursus užpildo mokyklose atsiradusias spragas arba sustiprinę kalbėjimo, gramatikos žinias ir įgūdžius, tampa pažangesni ir pasiekia geresnių rezultatų ugdymo įstaigose.

Intellectus anglu kalbos mokytoja Jurate

Ar įmanoma pasiruošti tarptautiniam IELTS egzaminui be papildomos pagalbos? 

Norint gauti gerą rezultatą – tikrai ne. IELTS egzaminas turi specifinį formatą, kuris gerokai pralenkia bet kokias valstybinių mokyklų programas. Pavyzdžiui, jame tikrinami grafų ir statistinių lentelių aprašymo įgūdžiai. Rašinėlių struktūrai ir jų turiniui keliami reikalavimai taip pat neprilygsta tam, ko išmokstama mokyklose ne tik per anglų, bet net ir per lietuvių kalbos pamokas. Kalbėjimo dalyje tikrinamas gebėjimas laisvai diskutuoti ir vystyti temą lyg natūraliame pokalbyje. Tai yra įgūdžiai, kurių iki 30 mokinių klasėse, turint ribotą pamokos laiką, tiesiog neįmanoma išugdyti, o išmokti galima tik mažose klasėse ar ruošiantis individualiai. Be to, tam yra ir specialūs vadovėliai, kurių nenaudoja valstybinės mokyklos.

Anglų kalbos mokykloje „Intellectus“ pasirengimo IELTS egzamino kursuose laviname specifinius įgūdžius – kalbėjimą, skirtingų žanrų rašinėlių rašymą, specialų žodyną. Visuomet atsižvelgiame į kiekvieną mokinį ir programą pritaikome prie jo silpnųjų pusių, kurias kartu stipriname iki norimo rezultato. Taip mokantis su patyrusiais specialistais nusibrėžtus tikslus pasieksite greičiau ir efektyviau.

Pasiruoškite IELTS egzaminui 


< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai