Šiais laikais internete atsiranda vis daugiau pasiūlymų, kuriais žadama, kad anglų kalbos galima išmokyti per neįtikėtinai trumpą laiką – 4 savaites. Suabejoję tokių kursų pagrįstumu, TV3 žinių atstovai paklausė, ką apie tai mano ilgamečiai šios srities specialistai – anglų kalbos kursus organizuojančios mokyklos „Intellectus“ mokytojai.
Ar įmanoma išmokti kalbą per mėnesį?
Turbūt kiekvienas mūsų, naršydamas internete, ne kartą pastebėjo vis iškylančius skambius pasiūlymus, žadančius, kad vos per mėnesį galima numesti 20 kilogramų, tapti vienu iš milijonierių ar išmokti nepriekaištingai kalbėti užsienio kalba. Vis dėlto, matant šias greitą sėkmę žadančias reklamas, svarbu išlaikyti sveiką protą ir suprasti, kad bet kuris ilgalaikis rezultatas yra ne už tam tikrą sumą įsigyjamas stebuklas, o nuolatinio asmeninio įdirbio pasekmė. Šią mintį pagrįsti paprasta – juk jei minėtų reklamų pažadai būtų realūs, visi aplink mus mokėtų daug kalbų, nesiskųstų antsvorio problemomis ir džiaugtųsi solidžiomis pinigų sumomis bankų sąskaitose.
Vadinasi, greita kalbos įsisavinimo formulė – išgalvota?
Jei tikrai egzistuotų toks metodas, kuris leistų laisvai angliškai kalbėti jau po kelių savaičių, mes patys pirmi jį ir taikytumėme. Tačiau labiau pasikliaudami mokslu nei perdėtais reklaminiais šūkiais pasirinkome naujausią Oksfordo ir Kembridžo leidyklų metodiką, sukurtą geriausių kalbos mokymo specialistų, ekspertų ir mokslininkų, kurią, prieš taikant pamokose, kruopščiai testavome praktikoje. Šių metodikų tikslas – išmokyti kalbos kuo greičiau ir efektyviau, tačiau tuo pačiu skirti laiko kiekvieno mokinio spragoms taisyti ir iškilusiems klausimams paaiškinti.
Išsirink kursus ir išbandyk
Kiek reikia laiko išmokti užsienio kalbą?
Svarbu apibrėžti, kaip gerai siekiama išmokti, tai yra, kokius tikslus norima pasiekti. Norint kalbėti pradedančiųjų lygiu (A1–A2), gali užtekti apie 120 akademinių valandų. Tačiau jei siekiate įgudusių vartotojų lygio, teks mokytis ne vieną semestrą. Juk neveltui vidurinėse mokyklose vaikai užsienio kalbų mokomi net nuo 2 klasės.
Ar norint laisvai kalbėti pakanka įsiminti žodžius?
Stebuklingo greito mokymosi pasiūlymai dažnai pabrėžia, kiek žodžių mokiniai išmoks per tą stebuklingai trumpąjį laikotarpį. Pabrėžtina, kad vien žodžių mokėjimo neužtenka. Norint pradėti sklandžiai kalbėti angliškai, būtinas ne tik žodynas, bet ir praktiniai užsiėmimai. Galima išmokti visą anglų kalbos žodyną ir vis vien nemokėti paprašyti kavos puodelio Londono kavinėje, nes tik pavienių žodžių nepakanka – svarbu mokėti sudaryti frazes, sakinius, žodžių junginius. Būtent todėl pernelyg spartų 4 savaičių kalbos mokymąsi, neturint pakankamai praktinių užsiėmimų, galima prilyginti ruošimuisi vairavimo egzaminui iš vadovėlio – nors lyg ir aišku, kaip vairuoti, tik įsėdus į automobilį – pradėti važiuoti baisu, o kiekviename posūkyje susiduriama su jokioje knygoje tiksliai nenumatytais iššūkiais.