fbpx
2017-06-28

Kalba „išlaisvina“ kelionėje – apie tai dalijamės su Lrytas.lt

Anglų kalba kelionėse Intellectus

Vasarą dažnai keliaujame po užsienį. Kad kelionė vyktų sklandžiai ir puikiai jaustumėmės, naudinga kalbėti svečios šalies kalba arba nors turėti jos pagrindus. Mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad susikalbėti su vietos gyventojais jų gimtąja kalba gali užtekti 200–300 žodžių.

Minimaliam pokalbiui

Išmokti pagrindinių frazių ar žodžių padeda populiarios savarankiško mokymo knygos, pavyzdžiui, „Išmok anglų kalbą per 30 dienų“. Jose pateikiamos naudingos frazės suteikia pasitikėjimo keliautojui: leis nepasiklysti gatvėje, pasiderėti turguje, užsisakyti taksi, o nepažįstamasis, sužavėtas jūsų pastangomis kalbėti jo gimtąja kalba, atskleis vietas, kuriose turistai lankose retai, bet jas verta pamatyti.

Kursuose įgyjama drąsos

„Intellectus“ kalbų centro vadovas ir mokytojas Andrius Ingelevič pataria, kad prieš keliaujant vertinga pasiklausyti radijo laidų, pažiūrėti filmą užsienio kalbataip jūsų ausis pripras prie kalbos skambesio ir bendraujant su žmonėmis jų gimtąja kalba jausitės „patogiai“. Kai kurie žmonės vasarą mokosi intensyviuose šnekamosios anglų kalbos kursuose – jie praturtina žodyną, pasipraktikuoja grupėje, atsikrato baimės kalbėti angliškai ir jaučiasi pasiruošę kelionei.

Mūsų mokinė dalijasi patirtimi Lrytas.lt

„Intellectus“ mokinė Skaistė Bužinskaitė, patyrusi keliautoja, dalijasi kelionių įspūdžiais – anglų kalbos žinios, įgytos lankant suaugusiųjų kursus, jai padeda sutaupyti laiko ir išsisukti iš įvairių kuriozinių situacijų.

Daugiau apie mokytojo Andriaus patarimus, kaip patobulinti anglų kalbos žinias prieš kelionę, ir Skaistės patirtį bendraujant su užsieniečiais svetur skaitykite Lrytas.lt straipsnyje „Vasara užsienyje – ar įmanoma susikalbėti gerai nemokant anglų kalbos?”


< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai