fbpx
2020-08-03

Užsienietė Abigailė po nuotolinių anglų kalbos kursų: labiau suprantu aplinkinius ir jaučiuosi drąsesnė

Pavasarį užklupęs neapibrėžtumo laikotarpis atnešė ne vieną naujovę. Viena jų – ir naujai startavę „Intellectus“ nuotoliniai anglų kalbos kursai internetu. Nors vieni ilgėjosi fizinių klasių, kiti skaičiavo sutaupytą laiką, kurį galėjo skirti savo reikmėms ir mokymuisi. Taip atsivėrė galimybė ir užsieniečiams išbandyti mūsų pamokas. Apie tai, kaip sekėsi tobulinti turimas žinias ir kaip anglų kalba padeda kasdienybėje, įsikūrus svečioje šalyje, pakalbinome Lietuvoje gyvenančią užsienietę Abigailę, pavasarį su grupe nuotoliniu būdu gvildenusią anglų kalbą. 

Esu užsienietė, gyvenanti Lietuvoje, tad anglų kalba man reikalinga kasdien – bendraujant su draugais, kolegomis ir klientais darbe, tvarkant asmeninius reikalus. Man trūko gausesnio žodyno, norėjau susipažinti su tam tikromis gramatikos struktūromis. Jaučiau, kad norint laisviau save išreikšti, man reikėjo geriau suprasti tiek šnekamąją, tiek rašytinę anglų kalbą.

Iš pradžių mėginau mokytis savarankiškai, bet išlaikyti nuoseklumą ir tą daryti reguliariai buvo per sunku. Be to, kai mokiausi viena, sugaišdavau pakankamai daug laiko išsiaiškinti tam, ko nesuprantu. Tad anglų kalbos kursai atrodė kaip vienintelė išeitis. Norėjau šalia turėti mokytoją, kuri atsakytų į kilusius klausimus, stebėtų mano pažangą, būtų konkretus pamokų tvarkaraštis. Jaučiau, kad mokydamasi reguliariai du kartus per savaitę, galiu pagreitinti savo pažangą.

Kaip sekėsi mokytis nuotoliniuose anglų kalbos kursuose internetu?

Buvo labai patogu, kuomet pamokos vyko tiesiog namuose. Laiką, kurį būčiau praleidusi važiavimui į mokyklą po darbo ir grįžimui namo, galėjau skirti savo reikmėms, pavyzdžiui, namų darbams (šypsosi).

Pamokos vyko ZOOM programėlėje, kuri pasižymi dideliu funkcionalumu. Pavyzdžiui, „Breakout rooms“, leido besimokantiems kalbų per koronaviruso protrūkį grupėse tiek žodžiu, tiek raštu diskutuoti aktualiomis temomis ir tuo pačiu tobulinti anglų kalbą. Užsiėmimų metu mokytojai dalindavosi savo ekranu, tad galėdavai jaustis kaip klasėje, kuomet gramatikos taisyklėms aiškinti pasitelkiamos išmaniosios lentos. Labai naudinga buvo ir mokomoji knyga „Face 2 Face“ – joje koncentruotai ir aiškiai pateikta informacija apie naują žodyną, tarimą, gramatiką su jos paaiškinimais, o temos sudarytos pagal kasdienybėje aktualias situacijas.

Bet labiausiai džiugino atmosfera – kiekvienas galėjo dalintis savo nuomone, labiau pažinti vienas kitą. Anglų kalbos mokymasis taip pat yra vienas iš būdų geriau pažinti ir save.

Daugiau apie nuotolinius anglų kalbos kursus

Ko išmokai nuotolinių kursų metu? Ar pasiekei norimų rezultatų?

Visų pirmiausia, patobulinau savo žodyną. Mokytoja kiekvienam naujam žodžiui ir jo kartojimui skyrė dėmesio, o jos pataisymai, kuomet suklysdavome, padėjo geriau įsiminti jų tarimą.

Pavyko perprasti ir iš pirmo žvilgsnio tikrai sudėtingai atrodančias gramatikos taisykles – kad tikrai jas suprastume, kiekvienai turėdavome pateikti savo pavyzdžius. Kartu atlikdavome užduotis, taip pat gaudavome namų darbus. Bet kuo daugiau praktikos, tuo geresni rezultatai (šypsosi). Pastebėjau, kad gramatika man padėjo geriau komunikuoti – labiau suprantu aplinkinius ir jaučiuosi drąsesnė, kalbėdama su kitais.

Kaip dabar kasdienybėje pritaikai patobulintas anglų kalbos žinias? 

Vos pradedu mokintis naujus žodžius, juos iškart įtraukiu į savo kasdienybę. Papildomai naudoju savo pačios pagamintas žodžių korteles, kad nei vieno nepamirščiau.

Knygose pateiktos kasdieniškos situacijos, kurias aptardavome pamokų metu, buvo tikra pagalba. Vieną dieną mokėmės, ką sakyti, kai kalbantis telefonu nepavyksta suprasti pašnekovo. Ir jau sekančią, tam tikras frazes panaudojau būtent tokioje situacijoje. Dar vienas pavyzdys – tema, kaip mandagiai įsiterpti ar pradėti pokalbį. Anglų kalba man itin reikalinga bendraujant su kolegomis ir klientais darbo reikalais, tad tai taip pat galėjau iškart pritaikyti praktiškai. Diskutavimas tokiomis temomis pamokų metu pralaužė ledus ir dabar kasdien galiu kalbėti daug natūraliau.

Registruokitės į anglų kalbos kursus


< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai