fbpx
2017-02-15

VIDEO PAMOKA: Kaip efektyviai plėsti žodyną

Anglų kalbos mokytoja Ana apie žodynėlį

Plėsti žodyną galite ir savarankiškai, svarbu tai daryti metodiškai.

Baigusi studijas Edinburgo universitete ir įgijusi prestižinį mokytojo CELTA diplomą, kurį vertina visas pasaulis, mokytoja Ana dalijasi efektyviais žodyno mokymosi būdais.

Mokykitės žodžių kontekste

Plečiant žodyną svarbiausia kokybė, o ne kiekybė. Nevarkite su ilgais pavienių žodžių sąrašais – mokymasis mintinai nekuria jokių asociacijų su realiomis situacijomis. Taip daug sunkiau įsiminti žodžius. Verčiau juos vartoti  kontekste – skaitant knygas, žiūrint filmus, klausantis laidų anglų kalba.

5-7 kartus pakartotas žodis išlieka ilgalaikėje atmintyje

Gimtakalbiai išmoksta žodžius girdėdami ir skaitydami juos daugybę kartų, tad kartodami juos gali išmokti visi. Aktualiausius žodžius įrašykite į žodynėlį. Svarbu užrašyti ne vien jų reikšmę, bet ir sinonimus bei sakinį, kuriame žodis pavartotas. Geriausia, jei reikšmę iliustruojantį sakinį sukursite pats.

Kaip susikurti individualų žodynėlį

Jei norite tinkamai išmokti žodžius, vien tik žinoti jų reikšmę negana. Reikia mokėti taisyklingai ištarti ir, svarbiausia – mokėti pavartoti kontekste. Mokytoja Ana video tinklaraštyje dalijasi patarimais, kaip susikurti visapusiškai naudingą individualų žodynėlį.

 


< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai